Kategorie blog
Jak dbać o biżuterię męską?
Jak dbać o biżuterię męską?

Biżuteria ze srebra i kamieni naturalnych jest wyjątkowa i elegancka, ale wymaga od mężczyzny pewnej uwagi i jeżeli potrzeba pewnej pielęgnacji, aby zachować swój naturalny blask i świeżość przez wiele lat. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w utrzymaniu swojej biżuterii ze srebra i kamieni naturalnych w świetnej kondycji.

  1. Czyszczenie biżuterii ze srebra, złota i kamieni naturalnych

Biżuterię ze srebra i kamieni naturalnych należy czyścić regularnie, aby zachować jej blask i świeżość. Możesz użyć specjalnych preparatów do czyszczenia biżuterii, które są dostępne w sklepach jubilerskich, lub możesz użyć domowych sposobów, takich jak pasta do zębów, soda oczyszczona lub ocet. Wystarczy posmarować pastą biżuterię i starannie ją wypolerować, a następnie spłukać wodą i wytrzeć do sucha. Jeżeli biżuteria ma w sobie sploty sznurkowe staraj się czyszcząc srebrne miejsca omijać sznurki i inne elementy nie szlachetne.

  1. Unikaj kontaktu z chemikaliami

Biżuteria ze srebra, złota i kamieni naturalnych jest bardzo delikatna i może ulec uszkodzeniu w kontakcie z chemikaliami, takimi jak perfumy, dezodoranty, kosmetyki i środki czyszczące. Dlatego zawsze należy zdjąć biżuterię przed aplikacją tych produktów. Zaleca się także zdjąć biżuterię przed kąpielą, pływaniem w basenie czy morzu. Sól działa bardzo mocno na biżuterię oprócz ingerencji w strukturę kamieni czy metali szlachetnych jej długotrwałe działanie może doprowadzić do uszkodzeń sznurków, skóry czy mechanizmu zapięcia macrama.

  1. Przechowywanie biżuterii ze srebra i kamieni naturalnych

Biżuteria ze srebra, złota i kamieni naturalnych powinna być przechowywana w suchym miejscu, aby uniknąć wilgoci i korozji. Możesz umieścić biżuterię w specjalnych woreczkach lub po prostu w szufladzie, ale pamiętaj, aby nie trzymać jej w pobliżu drewna, ponieważ może to spowodować zmatowienie. Najlepiej przechowuj biżuterię w pudełku w którym ją kupiłeś. Przy przechowywaniu jej liczy się ograniczenie dostępu do powierza i światła które powoduje powstawanie na niej nalotów.

  1. Unikaj kontaktu z wodą

Biżuteria ze srebra, złota i kamieni naturalnych powinna być chroniona przed wilgocią i wodą. Dlatego zawsze należy zdjąć biżuterię przed kąpielą, prysznicem, pływaniem w basenie czy morzu. W przypadku kontaktu z wodą, biżuterię należy osuszyć. W przypadku długotrwałych kąpieli wodnych użyte do produkcji sznurki lub żyłki mogą ulec uszkodzeniu. W przypadku kontaktu z solą morską kamienie naturalne oszlifowane na połysk mogą stracić swój blask.

  1. Dbanie o kamienie naturalne

Kamienie naturalne są delikatne i wrażliwe na uszkodzenia. Dlatego należy unikać narażania ich na wysokie temperatury, zimno, chemikalia i uderzenia. Kamienie naturalne można czyścić wodą i miękką szczoteczką, ale należy unikać stosowania jakichkolwiek środków chemicznych. Stosowanie ich może doprowadzić do zmatowienia zewnętrznej powierzchni połyskującej.

    

     Dbając o biżuterię ze srebra i kamieni naturalnych, pamiętaj o regularnym czyszczeniu, przechowywaniu w suchym miejscu, unikaniu kontaktu z chemikaliami i wodą oraz ostrożnym obchodzeniu się z kamieniami naturalnymi. Pielęgnacja biżuterii może wymagać trochę pracy, ale warto poświęcić czas i wysiłek, aby zachować jej piękno i wartość przez wiele lat. Pamiętaj, że każda biżuteria jest wyjątkowa i wymaga indywidualnego podejścia do czyszczenia, dlatego zawsze należy przestrzegać podstawowych zasad obchodzenia się z biżuterią szlachetną.

     Pamiętaj jednak jeżeli cokolwiek stanie się z Twoją biżuterią Brasetti Jewels zawsze możesz skorzystać z naszego serwisu w którym przywrócimy blask Twoich ulubionych produktów abyś mógł cieszyć się ponownie ich noszeniem. Jeżeli uszkodziłeś mechanicznie swoją biżuterię, nie dbałeś o nią i nosiłeś ją cały rok bez ściągania, jeżeli sznurki w Twojej biżuterii noszą mocne oznaki zużycia z chęcią przywrócimy jej nowe życie. Pamiętaj nasza biżuteria jest na lata, szanujemy każdy produkt, który od nas wychodzi do klienta. Nie wrzucaj swojej ulubionej bransolety uszkodzonej do szuflady- wyślij ją do nas a my zadbamy o to aby ją odnowić.  Szczegóły serwisu poznasz tutaj.

 

Tymczasem,

 


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl