Kategorie blog
Sprezzatura- czyli to co wyróżnia Cię z tłumu
Sprezzatura- Jakie dodatki w stylu włoskim?

Sprezzatura to pojęcie z zakresu mody, które odnosi się do sztuki pozornego niedbalstwa. Oznacza to, że osoba ubrana w sposób sprezzatura wygląda na nieco niedbałą, ale jednocześnie stylową i elegancką. Biżuteria męska może mieć duży wpływ na sprezzaturę, ponieważ właściwie dobrane i noszone dodatki mogą dodać stylu i osobowości do stroju.

czytaj całość »
Jak dbać o biżuterię męską?
Jak dbać o biżuterię męską?

Biżuteria ze srebra i kamieni naturalnych jest wyjątkowa i elegancka, ale wymaga od mężczyzny pewnej uwagi i jeżeli potrzeba pewnej pielęgnacji, aby zachować swój naturalny blask i świeżość przez wiele lat. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w utrzymaniu swojej biżuterii ze srebra i kamieni naturalnych w świetnej kondycji.

czytaj całość »
Historia Męskiej Biżuterii
Historia Męskiej Biżuterii

Może się wydawać to nieprawdopodobne ale historia męskiej biżuterii jest dość bogata i sięga czasów prehistorycznych. Już wtedy mężczyźni nosili ozdoby wykonane z kości,  muszli, kamieni i innych naturalnych materiałów. Część z nich będąca zdobyczami polowań, częściami zwierząt lub znalezionymi materiałami skalnymi odpowiednio oszlifowanymi.

czytaj całość »
Macrama- Wiązanie z historią
Macrama

Makrama jest sztuką węzłowania, która ma głęboką historię i niezwykłe znaczenie. Jej korzenie sięgają starożytnych cywilizacji, gdzie węzły były wykorzystywane do tworzenia ozdobnych tkanin i dzianin. Makrama rozwijała się na przestrzeni wieków, przenikając przez różne kultury i kontynenty, aż dotarła do współczesności.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl